New Age Post 2.: aneb možný scénář vývoje společnosti | Motel Golf Start

Aktuality

New Age Post 2.: aneb možný scénář vývoje společnosti

Článek publikován 27. 2. 2024

I v tomto roce doc. JUDr. Ing. Karel Nedbálek, PhD., MBA rozšiřuje svůj repertoár publikací. Autor se v knize snaží nastínit problémy, které mohou nastat ve velmi blízké budoucnosti, navazuje a doplňuje na knižně vydanou publikaci v roce 2018.

Již nyní je kniha k dostání na eshop.motelgolf.cz

Cena publikace je 200,- Kč, v případě osobního odběru v kanceláři se Slušovicích na Motelu Golf Start, Slušovice č.p. 520. Možno koupit i jiné knihy dle výběru na obrázku. 

   

Objednávky můžete podávat také u paní Naděždy Malinové na e-mailu nadamalinova@email.cz. 

O čem kniha je se dočtete v anotaci: 

Zkoušely se různé modely diktatury. Bude to v budoucnu nadvláda a regulace pomocí uhlíkové neutrality? Uhlíková neutralita je nastavena tak, aby dramaticky snížila spotřebu, tím bude lépe regulován udržitelný rozvoj. Peníze pozbydou hodnotu a zůstane jim pouze regulační význam. A lidé, čím budou motivováni? V sedmi zákonech civilizace podle M. Bárty, se definuje taky, že „Každá civilizace je omezená v čase, na začátku i na konci jejího vývoje obvykle stojí konflikt.“ Země jsou zatím dělena podle různých kritérii, jim vnucená, jak se podílí na bohatství. Autor se zamýšlí nad problémem vysoké produktivity práce vlivem automatizace a robotizace pomocí robotů s umělou inteligencí, a nad problémem tvorby hodnoty zboží a tvorby ceny, vstupem sdílené ekonomiky Publikace také upozorňuje na to, že dojde k postupnému změně daňových zátěží, a bude tedy nutné vytvořit nový právní systém, který nebude zasahovat jen do sféry lidí. Se změnou společenského systému úzce souvisejí Smidakovy principy, jakými jsou: „moc a odpovědnost,“ „akce a reakce.“ Umělá inteligence promění do roku 2030 celou globální ekonomiku. Když bude umělá inteligence odvádět práci místo lidí, bude schopna generovat větší zisky, co budou dělat lidé? Potom nastoupí základní nepodmíněný příjem, v podobě pravidelné peněžní dávky vyplácené ve stejné výši všem lidem a bez jakýchkoliv podmínek.

 


Copyright © 2024 Miroslav Tomšů; všechna práva vyhrazena
Administrace