Křest nově vydané knihy Osudové kruhy | Motel Golf Start

Aktuality

Křest nově vydané knihy Osudové kruhy

Článek publikován 20. 4. 2024

Dne 19.4.2024 jsme se účastnili křtu knihy ‚Osudové kruhy‘ autorky Venduly Budilové v Nymburce , který se konal za podpory advokátní kanceláři Mgr. Karla Nedbálka a jeho otce. Knihu vydalo naše nakladatelství.  Bylo to skvělé setkání, kde se spojila vášeň pro literaturu s právním světem. Děkujeme všem, kteří přispěli k úspěchu této události, a těšíme se na další společné akce.

Křest organizovala autorka knihy Vendula Budilová. Autorka je všestranná osobnost, je česká herečka, tanečnice, loutkářka, choreografka a divadelní pedagožka. Nyní vydává u našeho nakladatelství také svou první knihu. Křtu se zúčastnila také matka autorky Evelyna Steimarová, matka autorky, vyhledávaná česká herečka ze známého hereckého rodu Steimarů, jejíž kořeny sahají až k Vendelínu Budilovi. Matka autorky proslula například rolí operní divy Salsy Verde ve filmu Tajemství hradu v Karpatech.

Knihu si můžete zakoupit také na stránkách www.kosmas.cz/knihy/535156/osudove-kruhy/ 

Zde si můžete přečíst, co o knize řekl doc. JUDr. Ing. Karel Nedbálek, PhD., MBA:

  • První setkání s Vendulou, bylo v Obecním domě v Praze na výstavě Alfonze Muchy s jeho tvorbou ve Francii, a to jsem netušil, jaký vztah má autorka knihy Os. Kr., k Francii. Naše setkání bylo tak by se se dalo říct osudové. Vzájemně jsme se se vyprovokovali k vytvoření tohoto knižního projektu.
  • Osobně vnímám taky jako osud, že tuto knihu vydalo právě naše nakladatelství, AK Mgr KN a otec, které vydává knihy právní, ekonomickou a historickou tématikou. Os. Kr. je naše kniha již v pořadí 24 je ze žánru historické fantasy, s podtextem spravedlnosti.
  • V příběhu OS. KR. totiž existuje nepochopitelná a nenapravitelná nespravedlnost. Na základě veřejného lynče a bez pravidel spravedlivého procesu a možnosti hájit se je usmrcena žena, léčitelka, která celý život usilovala o prospěch své komunity. Musíme se zamyslet co je to právo, spravedlnost a morálka, instituty, když nejsou v historickém souladu působí proti sobě a mohou napáchat ve společnosti mnoho příkoří.
  • V Cardassiánském, právu, aneb justice po česku, jak jsem pojmenoval jednu ze svých knih, Cardassiané likvidují v rámci jejich spravedlnosti i ty, kteří byli jenom nařčení z nějakého skutku bez důkazů a uvedou do pohybu události, které jsou v příběhu popsány a nezaujatí lidé tleskají, jak rychle je právo realizováno.
  • Přeji všem, aby nová kniha Os. kruhy poskytla příjemný čtenářský prožitek, a autorce přeji, aby se kniha dobře prodávala a přivodila pokračování další tvorby.

MUDr. Helena Nedbálková o tom píše:

Pokud člověk žije pár desetiletí, určitě najde ve svém životě události, které se opakují, ovlivňují jej a jeho okolí a skutečně zjistí, že je součástí osudových kruhů. Pomáhají nám i ti, kteří vyprávějí příběhy a jejich prostřednictvím nám sdělují důležité informace a podporují nás. Kniha je fantasií, ale má i pevnou oporu v reálném životě.
Velice mně zaujalo vyjádření autorky: ”Písmo má svou sílu a moc, je minulostí, ale má poučení pro budoucnost.”
Příběhy přinášejí životu pestrost a kontinuitu, a víra, že dobro jednou zvítězí, je něco , co nám pomáhá nést těžké chvíle života.

O autorce knihy:

Vendula Prager-Rytířová – Wikipedie (wikipedia.org)

cs.m.wikipedia.org/wiki/Evelyna_Steimarová


Copyright © 2024 Miroslav Tomšů; všechna práva vyhrazena
Administrace