DobBroMan Svatý Hostýn, 28. 8. 2021 15. 30 hodin – Aktualizace | Motel Golf Start

Aktuality

DobBroMan Svatý Hostýn, 28. 8. 2021 15. 30 hodin – Aktualizace

Článek publikován 25. 8. 2021

Duchovní správa Svatý Hostýn zařadila náš program v rámci Arcidiecézní poutě rodin Olomouc na Svatém Hostýně. Při mši svaté na venkovním pódiu, kterou celebroval arcibiskup Jan Graubner zazněla při svatém přijímání skladba Ave Maria v podání Jarmily Králíkové na klávesy a zpěv Lenka Zapletalová. Na konci mše svaté představil rektor páter Ladislav Nosek hosta odpoledního programu – výborného zpěváka a kytaristu, producenta filmové hudby z Berlína, který si říká DobBroMan, jehož vystoupení sponzorovala i Advokátní kancelář Slušovice Mgr. Karel Nedbálek a otec. V rámci doprovodného programu jsme byli účastníky výstavy šatů módní návrhářky Marie Zelené k poctě Panny Marie Svatohostýnské. Za celkovou organizaci koncertu i výstavy šatů děkujeme Mgr. Dagmar Míčkové i Duchovní správě Hostýn.  

Podporujeme koncert na Svatém Hostýně, který má přispět k údržbě a obnově této významné moravské památky. V sobotu dne 28. 8. 2021 se na Svatém Hostýně uskuteční koncert berlínského bluesového kytaristy a zpěváka DobBroMana. Výnos koncertu půjde na obnovu významné národní kulturní památky Svatý Hostýn.

Koncert je pořádán za podpory advokátní kanceláře Karel Nedbálek Slušovice a Duchovní správy sv. Hostýna.

Na Svatém Hostýně zazní netradiční blues na podporu zdejších památek.

Koncert pod širým nebem dostane na historickém pozadí poutního místa jistě neopakovatelnou atmosféru. Na koncertu vystoupí zkušený berlínský producent filmové hudby, ale také kytarista a zpěvák vystupující pod jménem DobBroMan. Jeho netradiční bluesový styl za doprovodu slideové kytary je neopakovatelným zážitkem. Ve svém bohatém repertoáru má své vlastní písně i skladby umělců jako jsou Johnny Cash, B.B. King, Tom Petty a dalších. “Jeho tvorba je moderní “Americana Music”, průřez country music, bluesu, ale i rockové hudby. Kromě dobro kytary hraje i akustickou kytaru, a má vzadu na podiu svůj speciální mikrofon, který je hodně známý u fanoušků Elvise Presleyho.” říká Klaus Stracke ze společnosti KS Music, která se na koncertu podílí. Publikum se tak může těšit na hudební cestu Amerikou a Evropou.

Berlínský hudebník není v České republice neznámým. Koncertuje zde velmi rád, neboť jak sám říká, mají zdejší koncerty neskutečnou atmosféru a navíc jej jako věřícího křesťana láká i duchovní prostředí hory Svatý Hostýn, “Letos bude v České republice koncertovat již po druhé. V červnu hrál ve Svitavách, teď kromě tohoto koncertu vystoupí ve Světlé nad Sázavou a v Praze. A má ještě jedno překvapení připraveno, takže se posluchači mají na co těšit,” láká na nadcházející koncert Stracke.

S nápadem pořádat koncert na Svatém Hostýnu přišla pořadatelka Dagmar Míčková.  Jeho příprava trvala déle než rok. “Žiji ve městě pod magickou horou Svatý Hostýn, která je známá i tím, že mnozí tvrdí, že je to jedno z energeticky nejsilnějších míst u nás, které má i hluboké historické tradice na Moravě. A za druhé pracuji ve zdejší speciální škole, kde se snažím děti vychovávat k úctě k tomuto významnému místu.” sdělila k myšlence uspořádat koncert pořadatelka Mičková. Každoročně se na toto místo vrací se svými žáky poznávat tuto kulturní památku Moravy, nebo pomáhat s úklidem v okolí zdejší baziliky. Nápad uspořádat podobnou akci nadchl i doc. JUDr. Ing. Karla Nedbálka MBA PhD. z advokátní kanceláře Mgr. Karel Nedbálek a otec, který dlouhodobě podporuje křesťanské hodnoty a rodinu. Za přispění technického administrátora Petra Janka je pak koncert zařazen na program již tradiční Poutě rodin.

Hora Svatý Hostýn je vyhledávaným poutním místem na Moravě. Na jejích dvou vrcholcích se nachází kaple Svatého kříže z roku 1897 a nejstarší rozhledna na Moravě vysoká 15 metrů. Význam Svatého Hostýna jako poutního místa potvrdil i papež Jan Pavel II., když zdejšímu chrámu Nanebevzetí Panny Marie udělil v roce 1982 zvláštní čestný papežský titul Menší bazilika ( lat. Basilica minor ). V lednu 2018 byl Svatý Hostýn vyhlášen rozhodnutím Vlády ČR jako součást nejvýznamnějšího kulturního bohatství národa a spolu s tím zařazen do souboru Kulturního národního památníku.

Koncert na Svatém Hostýně má přispět k údržbě a obnově této významné moravské památky. Dobrovolné vstupné bude proto použito na rekonstrukci baziliky, zdejších kaplí, ale také na obnovu Jurkovičovy křížové cesty.


S pozdravem
Naděžda Malinová – výkonná asistentka doc. JUDr. Ing. Karel Nedbálek, PhD., MBA
tel: 775337003


Copyright © 2024 Miroslav Tomšů; všechna práva vyhrazena
Administrace